معرفی انواع درب های ساختمان

Image

 

یکی از اجزای مهم هر ساختمانی در دست ساختمان به شمار می‌رود که این روزها انواع درب های متفاوت داخلی تولید می‌شود در اینجا قصد داریم در خصوص این درها اطلاعاتی را کسب کنیم . درب ABS یا Acrylonitrile botadiene styrene، این نوع از درب ها  نوعی پلاستیک هستند که به عنوان روکش برای درب ضد آب abs به کار می‌رود.  در واقع این درب از بدنه ام دی اف با چوب نئوپان با روکش رزین تشکیل شده است . این نوع از درب ها کاملا ضد آب و ضد خش هستند و امکان رشد و نمو برای موریانه حشرات موذی را ندارند .  درب ام دی اف نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می شود این مدل دپس از تولید می‌تواند روکش شود و انواع متفاوتی از آن دیده شده است .

 

درب ملامینه نوعی از درب ها هستند که با نام اچ دی اف شناخته می شوند که در برابر آب و بخار خوردگی و ورقه ورقه شدن مقاوم بوده اما به دلیل براق بودن روکش خش پذیر است .درب های اچ دی اف از نوعی تخته فیبر درست می شوند که به دلیل فشرده بودن بافت چوب رنگ پذیری کمتری دارند . نوع دیگری از درب ها ،  درب پی وی سی است که این نوع درب ها به شیوه معمول با فیبر چوبی و شبکه تقویت شده در داخل و دو لایه ام دی اف خام بدون روکش در طرفین ساخته می شود . برخلاف شنیده ها در پی وی سی مناسب فضاهای مرطوب نیست چرا که روکشی از ام دی اف بر روی آن قرار گرفته و نفوذ آب از سوراخهای ریز به داخل در امکان پذیر است .

درب تمام چوب نوعی از درخواست که به دلیل زیبایی و جذابیت مورد پسند بیشتر مشهد مشتریان می باشد و قیمت گران آن سبب شده تا خریداران خریداران مخصوص خود را داشته باشد . پی وی سی در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد به طوری که ورق های pvc با ضخامت ۳ میل برای ساخت کابینت سرویس بهداشتی و کابینت زیر سینک به کار برده می شود . همین ذهنیت سبب شده که درب های پی وی سی را هم به عنوان غلط به نوع درب پی وی سی و ضد آب معرفی کنند این درحالی است که ورق های pvc ضد آب هستند اما ورق های مورد استفاده در ساخت درب ، در اصل ورقهای ام دی اف می باشد.

 

دربهای ضد سرقت با یکدیگر تفاوت هایی دارند تفاوت در چارچوب این درب ها دیده می شود . به طوری که چهارچوب درب های ضدسرقت چینی به صورت تخت و بدون ابزار خورده بوده و اختلاف کمی بین سطوح بیرونی و لنگه در وجود دارد . این در حالی است که اختلاف درب ضد سرقت ترک بیشتر است و چارچوب درب های ضدسرقت ابزار خورده است . تفاوت در لولا های دربهای ضد سرقت دومین تفاوتی است که می‌توان در آنها مشاهده کرد . لولا ‌های دربهای ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل مشاهده است و کاملا دیده می‌شود اما لولاهای درب های ضدسرقت چینی پنهان است و نه از داخل و نه از بیرون قابل رویت نیست . تفاوت سوم می‌تواند در رویه این درها مشاهده شود . به گونه‌ای که رویه درب ضد سرقت چینی به‌صورت فلزی با رنگ کوره ای الکترواستاتیک است .

 

درب های ضد سرقت ترک به دو دسته ام دی اف با روکش طبیعی چوب و یا ام دی اف با روکش pvc تقسیم می شوند . این تصور که درب های ضدسرقت چینی نسبت به درب های ضدسرقت کیفیت پایین‌تری دارند ، اشتباه و نادرست است اما اجناس بی کیفیت چینی در بازار سبب ایجاد این تصور شده است . لذا در هنگام خرید شما باید درب ضد سرقت خود را از شرکت معتبر تهیه کنید تا در خصوص کیفیت آن اطمینان کامل را داشته باشید . در صورتی که نیاز به نصب درب ضد سرقت دارید می توانید از خدمات تیم نوسازی و بازسازی منزل ما استفاده کنید .  

 قیمت درب ضد سرقت چینی در مقایسه با طرح ضد سرقت ترک پایین‌تر است و وزن این درب های ضد سرقت نسبت به نمونه مشابه ترک بسیار سبک تر است . به طوری که می‌توان گفت  یک درب ضد سرقت ترک با دو درب ضد سرقت چینی برابری می‌کند . مراحل نصب درب های ضد سرقت چینی آسان تر و سریع تر بوده و این در حالی است که نصب درب ضد سرقت ترک می تواند بیشتر از یک تا دو ساعت زمانبر باشد .