نصب دیوار خشک

Image

 

دیوار خشک به دیواری گفته می‌شود که در آن از انواع پوشش های ورقه ای یا تخته ای به مانند صفحات روکش دار گچی و تخته های سیمانی الیاف استفاده می شود و با استفاده از اتصالاتی نظیر پیچ، میخ و پرچ بر روی سازه زیرسازی درای وال یا همان دیوار خشک صورت می پذیرد .

 

 دیوار خشک به عنوان یک دیوار پیش ساخته شناخته می‌شود و در صنعت ساختمان به دلیل اینکه در دیوار خشک هیچ گونه مواد یا پایه آب مانند نظیر سیمان استفاده نمی گردد لذا به آن دیوار خشک می گویند . در ساختمان سازی به ورقه گچی که میان دو لایه ضخیمی از کاغذ یا مقوای فشرده شده باشد نیز دیوار خشک می گویند . برای اجرای دیوار خشک از یکسری ناودان های عمودی و افقی تشکیل شده ، استفاده می شود.

 

 تخته گچی یا دیوار خشک به منظور پوشش دیوارهای خارجی ساختمان، پوشش دیوارهای داخلی ، دیوارهای جدا کننده ،پوشش سقف های دکوراتیو، قاب بندی های متفاوت به سبک های گوناگون استفاده می گردد و یک سطح یک چارچوب مستحکم را ایجاد می کند . شما می توانید از دیوار خشک  برای کاهش بار مرده ساختمان استفاده کنید که نتیجه آن کاهش خطرات ناشی از زلزله های احتمالی است چرا که به دلیل اتصال قاب دیوارهای خشک بسازد در هنگام زلزله تعامل مناسب میان قاب و بین دیواره های خشک و سازه به وجود می‌آید . با وجود دیوارهای خشک مصالح مختلف نظیر میلگرد، آجر، شن ،ماسه، سیمان، آب و غیره حذف می‌شود و از این طریق می توان در هزینه های ناشی از حمل و نقل و پرت مصالح صرفه جویی نمود . در دیوار خشک نیاز به ادوات جوشکاری نیست و هزینه های مصرف آب شهری، به صورت کامل حذف می شود .

 

 سرعت اجرای دیوار خشک بالاست و این کار در حدود ۳ تا ۴ برابر سیستم سنتی سریعتر انجام می‌شود که این مسئله کاهش هزینه‌های استقرار اکیپ  اجرای پروژه را به همراه دارد . دیوار خشک به عنوان نوعی دیوارپوش به کار برده می‌شود که می‌تواند جایگزین نقاشی ساختمان و یا نصب و اجرای کاغذ دیواری گردد . زمان خواب سرمایه در پروژه هایی که از دیوار خشک استفاده می شود، کاهش می‌یابد و مدت زمانی کوتاهی طول می کشد تا پروژه از محل شروع به مرحله  اتمام و نازک‌کاری برسد .دیوارهای خشک عایق بندی صوتی را در برابر تراکم و صدای کوبه‌ای و هوا  در ساختمان را فراهم می کنند و می توان همزمان با اجرای تیغه‌ها تاسیسات مکانیکی و برقی را اجرا کرد . چرا که میان تیغه ها فضای خالی وجود دارد.

 

 شما به کمک دیوار خشک می توانید به راحتی به تاسیسات مکانیکی و برقی دسترسی پیدا کنید و در زمان بروز مشکل آنها را ترمیم و یا تعویض کنید . نظافت ساختمان ها پس از استفاده از دیوار خشک به طور کلی حذف می گردد . هزینه‌های مربوط به نظافت نخاله‌های ساختمانی کاهش پیدا می‌کند.  دیوارهای خشک کیفیت ثابت و استانداردی دارند و با توجه به تولید صنعتی و حذف هزینه‌های ناشی از عدم یکنواختی مصالح سنتی و همچنین انبار کردن مصالح مختلف نظیر سیمان ، گچ و غیره رطوبت و ناکارآمدی در آنها دیده نمی‌شود . دیوارهای خشک را می توان برای هر نوع کف تمام شده اجرا کرد و این مسئله باعث شده است تا تغییرات و بازسازی منازل این روزها ساده تر صورت گیرد.

 

برای اجرای کاشی و سرامیک روی این دیوار ها نیاز به شغل و یا تراش نیست و سرعت اجرای کاشی نیز بالاتر است  .در دیوارهای خشک برای رنگ آمیزی دیوار مدت زمان خشک شدن نازک کاری مخصوصاً در ماه‌های سرد سال حذف می گردد . دیوار خشک در ایران با نام دیوار خشک کناف یا دیوار کناف معروف است و به صورت متداول با همین نام شناخته می‌شود . تیم نوسازی و بازسازی منازل ما ، پس از مشاهده و مشاوره رایگان ، به شما مناسب ترین دیوارپوش را پیشنهاد می دهند .