انواع دیوار پوش ها

Image

 

انتخاب متریال برای پوشش دیوارها بسیار مهم است و به‌عنوان یکی از اجزای اصلی طراحی داخلی به شمار می‌رود . برای انتخاب بهترین دیوار پوش نه تنها باید به زیبایی و ظرافت آن توجه کرد ، بلکه کاربردی بودن و عملکرد آن نیز باید مدنظر قرار گیرد و همین دلیل در اینجا قصد داریم تا مدل های متفاوت از دیوار پوشهایی که می‌توان برای طراحی داخل منزل استفاده کرد را بررسی کنیم .

 

یکی از راحت ترین و پر طرفدار ترین روش ها نقاشی ساختمان است . نقاشی دیوار به عنوان متداولترین روش دکوراسیون دیوارها به شمار می‌رود .  با توجه به انواع رنگ‌های متعدد و الگوهای متفاوت برای نقاشی شما می توانید از این گزینه کاملاً مناسب به عنوان سبک طراحی داخلی استفاده کنید .. اگر شما به طور ناگهانی و سریع تصمیم گرفتید که نمای اتاق تان را عوض کنید انتخاب این روش می تواند بهترین گزینه باشد . دقت کنید که دیوار نقاشی شده شما لزوما نباید تکراری و خسته کننده باشد ، بلکه می تواند به کمک قوه تخیل و تصویر سازی مناسب آن را به یک اثر هنری زیبا تبدیل کرد. نقاشی دیوار ، یک نقطه ضعف قابل توجهی دارد این است که اگر دیوار و نقص و فرورفتگی داشته باشد باید آن را قبل از رنگ زدن از بین ببریم و گرنه بعد از رنگ آمیزی، قابل مشاهده است و ظاهر کلی کار را به هم می زند .

این روزها یکی از روش های پرطرفدار استفاده و نصب کاغذ دیواری هاست. اگر عمده  مردم جهان رنگ کردن دیوار را ترجیح می‌دهند اما در واقعیت وضعیت متفاوت است و ماغالباً دیوارها را با پوشش کاغذ دیواری می‌بینیم .کاغذ دیواری ها در طیف گسترده ای از رنگ ها و چهره ها به مشتریان عرضه می شوند و هر کدام از افراد می‌توانند هر مدلی را که خواستند برای دیوار منزل و اتاق خود استفاده کنند . اشکال هندسی ترسیم شده در کاغذ دیواری ها با گذشت زمان حذف و پاک نمی‌شود و حتی بیشتر از ۲۰ سال دوام دارند . علاوه بر این،  کاغذ دیواری ها در این روز ها ،  دارای مدل های قابل شستشو هستند که به راحتی تمیز می شود و تنها نقطه ضعف هم می‌توان به آسیب های مکانیکی نابود کننده اشاره کرد که البته عوض کردن قسمت های آسیب دیده کاغذ دیواری به سادگی تعویض رنگ دیوار نیست .

 

 یکی دیگر از روش های زیباسازی دیوارها استفاده از گچ ها برای زیبا سازی است دقت کنید که تنها برای تراز کردن دیوار استفاده نمی‌شود و به عنوان پوشش و تزئین نهایی نیز می تواند استفاده شود این پوشش نمای خیره کننده و اتاق می دهد که البته ظاهر و خواص آن بستگی به نفع ساختش دارد مزیت اصلی گره‌های تزئینی این است که می‌توان با آن نماهای بدی و بگی خلق کرد و ذره‌ای روی تزیینی روی آن ایجاد کرد اما انجام این کار نیازمند حرفه‌ای بودن در گچ کاری چیست

 

اگر می خواهید با سرعت و دقت دیوارتان را طراحی کنید ، دیوارهای خشک می توانند راه حل مناسبی برای شما باشد . اگر چه این دیوار ها گزینه‌های ارزانی نیستند اما می توانند گزینه خوبی به شمار روند. دلیل ارزان نبودن این است که علاوه بر هزینه‌های خود ، اتصالاتی برای انتقال سیم های برق نیز موجود است که با بتونه پوشیده شده است اما این بهترین وسیله برای پنهان کردن سیم برق و اتصالات بخاری شما  به شمار می‌رود و دیوار خشک را می توان با طراحی های پیچیده و منحنی در سطح مختلف ایجاد کرد .  برای نصب این گونه دیوارها در حمام و سرویس بهداشتی می‌توان از مدل های مقاوم در برابر رطوبت استفاده کرد .

 

یکی دیگر از دیوارپوش ها ، کاشی می باشد که  کاشی ها به خوبی تمیز می شوند و با دوام هستند . البته ممکن است بر اثر سهل انگاری ها ، کاشی شکسته شود اما به طور کلی محصولی با دوام به شمار می‌رود که استفاده از کاشی ها در نمای آشپزخانه ها و حمام ها بسیار دیده می‌شود . تیم نوسازی و بازسازی منازل ما، بهترین خدمات دیوارپوش ها را به شما ارائه می دهند و شما می توانید از مشاوره رایگان این شرکت بهره بگیرید .