کف پوش لمینت چه مزایایی دارد؟

Image

 

لمینیت که به اصطلاح لمینت نیز شناخته می‌شود و به پارکت لمینت معروف است از جنس اچ دی اف بوده و در ساخت آن از الیاف چوب فشرده استفاده شده است و مانند پارکت مستقیم از چوب درختان در ساخت آن استفاده نمی شود . لمینت نوعی پوشش کف است که اصطلاحاً به آن لمینیت ، لامینت،  لامینیت و حتی پارکت لمینت نیز می گویند . از دلایلی که این پوشش ، با نام لمینت شناخته می شود ، این است که از پنج لایه فشرده تشکیل شده است و هر چیز چند لایه ای را لمینت می نامند . لمینت پوششی مناسب برای کف منزل مسکونی اداری و تجاری است که عمده مصرف آن در منازل و واحدهای مسکونی به شمار می‌رود.

 

لمینت ها معمولا مستطیل شکل هستند و به ابعادی در حدود عرض بین ۱۴ تا ۲۵ سانتیمتر و طول بین ۱۲۰ تا 140 سانتیمتر عرضه می شوند و معمولاً ضخامت آن ها ۷ ،  ۸ ، ۱۰ و ۱۲ میلیمتر است . لیمنت ها به هیچ عنوان به کف نصب نمی شوند . بلکه در ابتدا یک لایه فوم به ضخامت ۲ میلیمتر را بر روی کف می کند می گذارند و لمینت بر روی فوم نصب می شود .  لمینت ها دور تا دور و در هر چهار ضلع ، دارای شیار هایی هستند که در هنگام نصب شیارها در یکدیگر قفل شده و یا به اصطلاح کلیک می شوند . کلیک شدن ، سبب نگه داشتن ثابت لمینت  بر روی کف می شود و به همین علت نوع کلیک انتخابی بسیار با اهمیت است . لمینت به کف زیرین خود آسیبی نمی رساند و می توان تا چند بار آن را جمع و در محل دیگر مجددا نصب کرد . جالب است بدانید که لمینت ها به راحتی خش بر نمی دارند و در اثر حرارت سیگار نمی سوزند.

 

فوم زیر لمینت ، سبب می شود تا هم عایق صدا باشد و هم عایق حرارت و برودت و همچنین اگر شیشه ای مانند یک لیوان آب بر روی آن بریزد ، به علت انعطاف و نرمی به احتمال زیاد نمی شکند . سرعت نصب لمینیت، بسیار بالا است و اگر بخواهیم برای شما مثالی بزنیم باید بگویم که صد متر مربع تقریباً در یک روز به اتمام می‌رسد و بلافاصله پس از نصب می توان وسایل را بر روی آن چید . لمینت ها به طورمعمول آنتی باکتریال هستند و نسبت به آب نیز مقاومت خوبی دارند و به راحتی پارکت ، آب را به خود جذب نمی‌کنند.  البته توجه کنید که این به معنی ضد آب بودن لمینت نیست و اگر آبی بر روی آن ریخته شود بایستی به سرعت جمع گردد .

 

از نظر قیمت ،لمینت ها بسیار ارزان تر از پارکن ، سنگ قرار دارند و تقریباً با سرامیک در یک رده قرار می گیرند . با این تفاوت که امروزه از نظر زیبایی بالاترین رتبه ها مخصوص لمینت است و از این نظر با هیچ کف پوش دیگری قابل مقایسه نیست.  لازم به ذکر است که تیم بازسازی و نوسازی منزل ما انجام نصب لمینت را در منزل شما قبول می کند و بهترین و بالاترین کیفیت را با کمترین قیمت در اختیار شما قرار می دهند.

 

مهم ترین مزیت لمینت این است که به کف زمین چسبیده نمی‌شود ، بلکه توسط شیارهایی که همان کلیک گفته می‌شود  و در چهار طرف پارکت وجود دارد ، قفل شده و افزایش سطح کار باعث بیشتر شدن وزن لیمنتی که قفل شده می‌شود و همین وزن یکی از عوامل نگهدارنده پارکت بدون استفاده از چسب است.  به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت کف اتاق آسیبی نمی بیند . به عنوان مثال اگر اتاقی سنگ فرش باشد و بروی آن لمینت نیز اجرا شود و بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی آن را جمع کنیم بدون کوچکترین آسیبی که به سطح سنگ زیرین وارد شود،  می‌توانیم این کار را انجام دهیم .  به این ترتیب نصب پارکت لمینت می‌تواند چند بار  صورت گرفته  و پس از نصب امکان جمع کردن  لمینت و نصب مجدد آنها وجود دارد .