نصب کابینت

Image

 

کابینت و قفسه و به کمدی گفته می‌شود که معمولاً در آشپزخانه ها و داخل حمام و سرویس بهداشتی قرار می‌گیرد . کابینت ها را می‌توان یکی از اجزای مهم هر آشپزخانه ای به شمار آورد که عموماً برای نگهداری و محافظت از مواد غذایی ، لوازم و ظروف آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر بصری و فیزیکی به محیط جلوه ای ویژه به محیط می دهد و یکی از عوامل تأثیرگذار در دکوراسیون داخلی خانه کابینت ها هستند . اگر قصد انجام نوسازی و بازسازی منزل خود را داشته باشید باید حتما از بهترین مدل کابینت و متناسب با وضعیت خود بهره بگیرید چرا که برای کابینت ها صفحه های متفاوتی ارائه شده است . پس از انتخاب صحیح جا و اندازه کابینت و رنگ آن انتخاب درست صفحه روی کابینت می‌تواند یکی از موارد بسیار مهم در تغییر دکوراسیون  منزل شما به شمار آورد .
نوع کابینت می تواند با دکوراسیون داخلی منزل مانند رنگ دیوارها، سقف کاذب و... هماهنگی داشته باشد تا زیبایی و هارمونی را بیشتر کند.

 

صفحه کابینت انواع و جنس های متفاوتی دارند که آشنایی بیشتر آن ها به شما کمک می کند تا یک خرید درست در این زمینه داشته باشید . یکی از ارزان‌ترین انواع کابینت کابینت ملامینه شناخته می‌شود که این مدل با ورق های ملامینه ساخته شده است . در کابینت ملامینه ، چارچوب نئوپان با روکش نازک به نام ملامینه می شود که این لایه نازک، ضدآب و ضدخش بود و نقطه ضعف آن حساسیت نسبت به رطوبت است چراکه ملامینه از نئوپان ساخته شده و در محل‌هایی که در معرض آب نیستند نباید از ورق ملامین استفاده شود و بهترین محل نصب آن ها ، کمد های دیواری است.

 

نوع دیگری صفحه کابینت وجود دارد که با نام ام دی اف شناخته می‌شود که چارچوب آن شبیه به ملامین است و تنها صفحه رویی متفاوت تر است که به جای آن از جنس متریالی به نام ام دی اف ساخته شده که فشردگی بیشتری دارد . حساسیت ورق ام دی اف در برابر آب نسبت به ملامینه کمتر است اما باز هم به رطوبت حساسیتی نشان می‌دهد . اگر شما قصد استفاده از ورق های ام دی اف برای کابینت منزل خود را دارید بهتر است برای بخش سینک ظرفشویی از متریال های pvc استفاده کنید که این متریال ها کاملاً ضد آب ساخته شده اند .

 

کابینت های گلاس نوعی از کابینت ها هستند که معمولاً چارچوب از ام دی اف سفید و بخش‌های قابل رویت آن ،  از جنس ورق های گلاس ساخته می شود و دارای روکش قوی تر و ضخیم تر است که این روکش در یک سمت است و در سمت دیگر یک لایه نازک پی وی سی  استفاده می شود . از نظر ظاهری بسیار براق تر و دارای تنوع طرح زیادتر است و همین موضوع سبب زیباتر شدن این کابینت شده است که البته قیمت بالاتری را برای ورقه ها فراهم می‌کند .

 

کابینت ممبران عموماً از ام دی اف سفید ساخته می‌شود که بخش‌های قابل رویت را توسط دستگاه سی ان سی حکاکی کرده سپس در روکشی از جنس پی وی سی روی آن کشیده می‌شود که در سمت دیگر یک لایه از جنس پی وی سی سفید وجود دارد . این پروژه اجرایی و طرحه ای زیبا و پر کننده را داراست و امکان اجرای طرح های کلاسیک را مقدور کرده است. در بازسازی و نوسازی منزل ، افرادی که به دنبال شیک کردن منزل خود هستند ،  معمولاً از کابینت های ممبران بهره می‌گیرند . گرانترین نوع کابینت تمام چوب است چرا که برای ساخت آن از چوب خالص استفاده شده که قیمت بسیار بالایی را دارد . اسکلت کابینت در برخی موارد با متریالی به مانند ام دی اف و در برخی موارد از چوب ساخته می‌شود . کابینت تمام چوب پس از اجرا با رنگ پلی استر پوشش داده می‌شود که از زیباترین نوع کابینت نیز شناخته می‌ گردد . اگر نیاز به نوسازی و بازسازی منزل خود دارید می توانید از خدمات تیم نوسازی و بازسازی منزل ما استفاده کنید .