کاربرد های سقف کناف

Image

سقف کناف، نوعی سقف کاذب است که در آن از پنل های گچی یا غیر گچی پیش ساخته استفاده می شود .این سقف ها توسط پروفایل های سرد نورد شده مخصوصی، نمای خاصی به سقف سازه ای می دهند . کناف خود به دو دسته سقف کاذب ثابت و سقف کاذب متحرک تقسیم می‌گردد. سقف های کاذب ثابت خود به دو بخش سقف کاذب یکپارچه و سقف کاذب طرح دار و دکوراتیو تقسیم شدند. در سقف کاذب یکپارچه هیچ درزی وجود ندارد و باید بعد از نصب و بتونه کاری آن را رنگ آمیزی کرد . این سقف کاذب از نظر وزنی بسیار سبک است و با توجه به فرمول اجرای استانداردهای مخصوص خود جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب دیگر نظیر سقف کاذب با رابیتس و گچ است.

به عنوان پوشش نهایی در زیرسازه ، بهود سازی برای پوشش تاسیسات و همچنین اجرای نور مخفی و زیبایی بیشتر در ساختمان‌های تجاری، اداری ، مسکونی و غیره از این نوع سقف ها استفاده می کنند . همچنین انواع خاصی از آن جهت افزایش مقاومت سازه در برابر حریق به عنوان پوشش ضد حریق بر روی اجزای سازه ای نصب می شود . از انواع ضد آب آن می‌توان برای پوشش سقف محیط های مرطوب به مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها استفاده کرد. همچنین به عنوان دیوار و بخش های جداکننده نیز کاربرد دارد . از جمله مزایای سقف های کناف می‌توان به اقتصادی بودن آن اشاره کرد . همچنین سقف کناف امکان نصب سریع و آسان را دارد چرا که سقف کاذب کناف سرعت اجرای بسیار بالایی داشته و قابلیت اتصال پوشش سطوح وسیع را با حداقل زمان داراست.

دسترسی آسان به تاسیسات پشت و سبک بودن آن یکی دیگر از مزایای سقف های کاذب کناف به شمار می رود. وزن  سقف کاذب کناف بسیار کم است و پنل‌های آن نیز سبک می باشند که در نهایت سبب سبک شدن کلی سقف کاذب می شوند. امکان دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی در پشت سقف کاذب در صورتی که از دریچه های بازدید و یا صفحه مشبک استفاده شود، برای افرادی که نیاز به این گونه از امکانات دارند، مهیا شده است . همچنین سقف کاذب کناف دارای انعطاف پذیری بسیار زیادی می باشد چرا که شما می توانید در آینده طرح های مختلف معماری را بر روی آن نصب کنید . نصب چراغ روشنایی به صورت روکار و تو کار و سهولت تعمیرات به عنوان مزایای دیگر سقف های کاذب کناف شناخته می شوند.

البته به مانند هر سازی دیگری همان طور که دارای مزایای بسیاری است، معایبی هم دارد چرا که سقف کاذب کناف نیاز به اکیپ آموزش دیده و حرفه‌ای برای نصب دارد و در صورتی که اجرای آن توسط اکیپ های متفرقه انجام شود کیفیت کار شما به شدت کاهش پیدا می‌کند و ایرادات زیادی در کار شما دیده می شود . دقت کنید اجرای این نوع سقف نیاز به تجهیزات متفاوتی دارد که هر کدام از آنها در بازار موجود است و در صورتی که شما از انواع نامرغوب یا نامناسب برای محل اجراء استفاده کنید ، ایرادات و نواقصی در کار شما به وجود خواهد آمدو لذا بهتر است انجام کار سقف کاذب کناف را به متخصصان بسپارید و پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم بازسازی و نوسازی منزل است . از جمله اجزای تشکیل دهنده سقف کاذب کناف می توان به پنل های پیش ساخته گچی و پروفیل های سرد نورد شده افقی، اصلی و فرعی، آویزها ، بتونه و نوار تیپ پیچ و لوازم اتصال به سقف سازه ای اشاره کرد .

در بازار تمامی پنل های گچی پیش ساخته به کناف معروف شده اند که البته باید بدانید که کناف نام یک برند است و کارخانجات متفاوتی اقدام به تولید گچ برگ می کنند . در هنگام خرید باید دقت کنید که ملاک خرید شما تنها قیمت نباشد و مشخصات فنی محصول نیز توجه داشته باشید چرا که در بازار انواع متریال با کیفیت های متفاوتی موجود است و باید با توجه به محل نصب و مشخصات فنی خواسته شده در نقشه های اجرایی و یا دستگاه‌های نظارتی اقدام به خرید سقف پیش ساخته کناف بکنید . در هنگام حمل دقت کنید که سقف شما دچار شکستگی و پرت نشود. همچنین بایستی این سقف از بارندگی و تابش مستقیم خورشید محفوظ نگه داشته شود .در کارگاه نیز در محل های تمیز و سرپوشیده  باید این نوع از سقف ها تولید گردند .همچنین باید در سطح تراز انبار شود تا تاب برنداشته و پروفایل های زیر سازی آن دچار انحنا نشوند .