انواع درب های ضد سرقت

Image

ایجاد راه هایی برای امنیت و آرامش یکی از کارهای بشر در طول تاریخ بوده است و از این راه‌ها تلاش کرده تا با اقداماتی حریم خانه و منزل خود را حفظ کند یکی از این اقدامات تولید درب های ضد سرقت است . درب ضد سرقت دارای ساختاری است که در مقایسه با درب های معمولی مقاوم تر بوده و دارای امنیت بیشتری است. به طور کلی درب ضد سرقت از نظر ساختار کلی قفل، لولا و جنس با درب های معمولی تفاوت دارند. قفل ها در درب ضد سرقت بسیار تقویت شدند و تقریباً در صورت قفل شدن این درباز کردن آن غیر ممکن است . درب های ضد سرقت علاوه بر تامین امنیت خانه در برابر سرقت مزایایی از قبیل آتش پاد بودن، عایقی برای گرما و سرما و رطوبت و صدا می باشد .

درب ضد سرقت می تواند به انواع متفاوتی از قفله ای ضد سرقت مجهز شود هر یک از این قفل ها دارای میزان امنیت متفاوتی هستند مهم ترین و اصلی ترین اجزای درب ضد سرقت قفل ها به شمار می‌رود لذا در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به قفل ها توجه فراوانی شود . لولا در اکثر دربهای ضد سرقت در خارج بوده و یا از هر دو طرف پنهان است که این امر مانع از باز شدن درب به وسیله اهرم کردن لولا می گردد . درب ضد سرقت معمولاً از لایه های متفاوتی تشکیل شده که جنس لایه داخلی آن از جنس فولاد بوده و با یک لایه از جنس های متفاوت نظیر ام دی اف، اچ دی اف، فلز، شیشه و غیره روکش می‌شود . فضای خالی موجود در درب ضد سرقت غالباً به وسیله پشم سنگ پر می‌شود که این امر سبب ضد عایق سبب شدن این درب در مقابل صدا و حرارت می گردد. درب های ضد سرقت باید با توجه به تناسب محل مورد استفاده قرا گیرند .

برای درب های ضد سرقت انواع متفاوتی ارائه شده است و در بازار ایران این در ها به صورت سه دسته اصلی عرضه می‌شوند که شامل درب ضد سرقت ترک ، درب ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ایرانی است .در میان این درب ها با کیفیت ترین آنها درب ضد سرقت ترک به شمار می‌رود که البته از قیمت بالاتری نیز بهره مند شده است. درب ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهر و کیفیت تا حد زیادی مشابه نمونه ترکیه ای است اما قیمت آن پایین تر است و نوع چینی از این درب ها به عنوان ارزان‌ ترین آنها به شمار می‌رود که البته این ارزانی به معنی بی کیفیت بودن درب ضد سرقت شما نیست .

در هایی که برای شما معرفی کردیم ، دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند. اولین تفاوتی که در این درها به چشم می‌خورد چارچوب آنهاست . چهارچوب درهای ضدسرقت چینی، ابزار نخورده و تخت است اما درهای ضد سرقت ترک این گونه نیستند و چهارچوب این در ها دارای ترک ابزار خورده بوده و همین موضوع سبب اختلاف قیمتی زیاد آنها شده است . تفاوت دیگر این سه نوع لولای ان هاست چرا که لولای درهای ضدسرقت ترک از سمت داخل دیده می‌شود اما لولاهای درب ضد سرقت چینی پنهان بود هستند و نه از داخل و بیرون قابلیت رویت ندارد.تفاوت سوم درهای ضدسرقت به رویه درب ضد سرقت می رسد. در دربهای ضد سرقت چینی این رویه به صورت فلزی با رنگ کوره ای الکترواستاتیک است که درب های ضد سرقت ترکیه به دو دسته ام دی اف با روکش طبیعی چوب و ام دی اف با روکش pvc تقسیم می شوند.

وزن درهای ضد سرقت چینی نسبت به نمونه مشابه ترک بسیار سبک تر است . به طوری که می‌توان وزن یک درب ضد سرقت ترک را با دو درب ضد سرقت چینی برابر دانست . مراحل نصب درب های ضد سرقت چینی آسان تر و سریع تر است و این در حالیست که نصب درب ضد سرقت ترک بیشتر از یک یا دو ساعت زمان می‌برد . دقت کنید که اگر دری نفوذناپذیر و بر اساس استانداردهای جهانی طراحی و ساخته شده باشد، بدون نصب قفل ضدسرقت تفاوتی با یک درب چوبی معمولی ندارند لذا مهمترین قسمت از در های ضد سرقت ، همان قفل های ضد سرقت هستند که اگر قصد استفاده از درهای ضدسرقت را دارید، می توانید از مشاورین تیم نوسازی و بازسازی منازل ما استفاده کنید و برای نوسازی منزل خود و یا استفاده از درهای ضدسرقت مشورت بگیرید .