در چه مکانی میتوان از هنر اینه کاری استفاده کرد؟

Image

 

یکی از راه های داشتن خانه ای دلباز تر و با وسعت بیشتر ، استفاده از آینه کاری در محیط زندگی خودتان است. آینه به دلیل انعکاس بالای نور و شفافیت باعث زیبایی خانه و بزرگ تر نشان دادن آن می‌شود. بسیاری از افراد به دنبال خانه ای لوکس هستند که یکی از بهترین گزینه ها برای آنها استفاده از آینه کاری‌های زیبا در منزل‌شان است. در سال‌های گذشته آینه کاری تنها به سبک کلاسیک بسنده می‌کرد اما امروزه با استفاده از آینه کاری‌های مدرن ، این هنر بسیار مورد استفاده قرار گرفته‌است. به کار گیری آینه در محیط، جذابیت فضا را چند برابر می‌کند.

آینه کاری در منازل وجهه‌ای متفاوت به خانه می‌دهد و توجه را به سمت خود جلب می‌کند . اگر سبک مناسب و زیبایی را برای خانه خود به کار ببرید می‌توانید زیبایی‌ها و ویژگی های خاص خانه‌تان را برجسته تر نشان دهید.

  

در گذشته  با چسباندن قطعات کوچک آینه در اشکال هندسی متنوع در کنار هم شاهکار آینه کاری پدید آوردند. امروزه نیز هنرمندان آینه کار با برش شیشه با اشکال گوناگون ، درخشش آینه و بازتاب آن را به فضای داخلی وارد کردند. بزرگ و روشن کردن فضا یکی از مهم‌‌ترین خصوصیت آینه است.
آینه کاری و طراحی آن باید به دقت به فضا اضافه شود و برای بیشتر نشان دادن جلوه آن ، باید بهترین قسمت منز ل یا محیط کار خود را انتخاب کنید. بدون شک آینه کاری یک راهکارها بسیار عالی برای لوکس نشان دادن خانه است! در گذشته خانه های قدیمی سلطنتی با آینه کاری‌های باشکوه خودنمایی می‌کردند .

 

 

 

در آینه کاری فضای داخلی ، تعداد قطعات کار شده در آن بسیار تاثیرگذار است و می‌توان گفت هر چه تعداد قطعات آینه و اشکال برش‌خورده در آن بیشتر باشد، به جلوه آن می‌افزاید و درخشش و انعکاس بیشتری خواهد داشت . هر چه بیشتر شدن تعداد قطعات آینه شکوه خانه را بیشتر می‌کند و خانه ای لوکس تر به ما ارائه می‌دهد.

شما می توانید در مکان‌های گوناگون و به شکل های مختلف از هنر آینه کاری بهره ببرید. به طور مثال :


1- خانه ای لوکس و سلطنتی با آینه کاری

2- آینه کاری در دکوراسیون نشیمن

3-آینه کاری در دکوراسیون پذیرایی

4-طراحی راه پله داخلی خانه با آینه کاری

5-آینه کاری در ورودی خانه

6-آینه کاری اطراف شومینه

7-آینه کاری سنتی

 

 


1- خانه ای لوکس و سلطنتی با آینه کاری

 

در آینه کاری برای فضای داخلی آنچه می تواند تاثیر متفاوتی بگذارد تعداد قطعات کار شده است. به این معنا که هر چه تعداد قطعات و اشکال برش خورده آینه ریزتر و ظریفتر باشند، شکوه آینه کاری نیز بیشتر است و تلالو نور در فضا، جلوه خانه لوکس را بیشتر می کند.

 


2- آینه کاری در دکوراسیون نشیمن

 
با آینه کاری می‌توانید دکوراسیون نشیمن خانه خود را به فضایی متفاوت و زیبا تبدیل کنید . شما می‌توانید با استفاده از آینه های با قطعات بزرگ تر و همچنین طرح های مدرن فضایی زیبا را در دکوراسیون نشیمن خانه خود ایجاد کنید . آینه ها در محیط نشمین باعث انعکاس آینه شده که باعث بهبود طراحی داخلی خانه می‌شود . 

 


3-آینه کاری در دکوراسیون پذیرایی
 

تیم حرفه ای نوسازی و بازسازی منازل معتقد است که می‌توان از دکور متفاوتی برای قسمت پذیرایی خانه استفاده کرد . زیرا این قسمت حس و حال متفاوتی نسبت به بخش های دیگر خانه دارد و هر خانواده سعی می‌کند به بهترین نحو، پذیرایی خانه را دکور کند .روشنایی که آینه کاری می‌تواند به خانه شما آورد و باعث درخشش و زیبایی پذیرایی شما بشود و به همین علت گزینه بسیار درستی برای دکوراسیون پذیرایی است .

 


4-طراحی راه پله داخلی خانه با آینه کاری

 
یکی از مکان هایی که با آینه کاری می‌توان به آن زیبایی بخشید، دیواره کناره راه پله ساختمان است. با این کار می‌توانید راه پلی خود را بزرگ‌تر و عریض‌تر نشان دهید . این روش یکی از بهترین راه حل ها برای راه پله های تاریک و تنگ است .

 


5-آینه کاری در ورودی خانه


استفاده از آینه کاری در ورودی خانه می‌تواند نمایی متفاوت را پیاده سازی کرد و افراد با ورود به خانه متوجه طراحی متفاوت این خانه می‌شوند .

 


6-آینه کاری اطراف شومینه


در همه خانه‌ها شومینه وجود ندارد و به اندازه وسایل گرمایشی دیگر آن‌چنان رایج نیست . اما شومینه می‌تواند نقطه مثبت و برجسته خانه شما باشد و شما می‌توانید با کمک تیم نوسازی و بازسازی منزل  ، از هنر آینه کاری در بالای شومینه خود بهره ببرید و فضایی زیبا را در خانه خود ایجاد کنید. اینکار همچنان که زیبایی را به خانه شما می‌اورد ، انعکاس نور را به بهترین شکل وارد فضا می‌کند .

 

 


7-آینه کاری سنتی


در سنت ایرانی و معماری ایرانی آینه کاری و گچ‌بری ها بسیار با اهمیت بوده‌اند. اگر شما از سبک معماری سنتی ایرانی لذت می‌برید و از طرفداران آن هستید کافیست تا به شرکت نوسازی و بازسازی منزل اعتماد کنید تا آینه کاری سنتی را به منزل شما بیاورد. این سبک کلاسیک که با آینه هایی با اشکال هندسی و با رنگ های گوناگون تزئین می‌شود همواره برای دکوراسیون سبک سنتی مورد توجه بوده .تیم نوسازی و بازسازی منازل ما برای آینه کاری طرح هایی چون جورچین ( مربع و مستطیل نامنظم) ، لوزی ، مربع قطری ، دایره ای ، ذوزنقه ، 5 ضلعی ، زنبوری ، آجری،شکل های هندسی و ... را با جلوه‌های زیبا پیاده سازی می‌کند و منزل یا محیط کار دلپذیر و رویایی را به شما هدیه می‌دهد. پس از آن محیط کار یا منزل شما بسیار روشن، درخشان و زیبا خواهد بود که با نصف کردن میزان روشنایی منزل خود هم کاهش نور را حس نخواهید کرد.