مدارک و نکته های لازم برای گواهی تعمیرات بازسازی

Image

 

همانطور که در پست قبل ذکر کرده‌ایم بعضی از تعمیرات خانه و بازسازی آن‌ها نیاز به دریافت گواهی تعمیرات بازسازی برای ساخت دارند.

 مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهی تعمیرات بازسازی عبارت است از :

1-      تکمیل فرم مجوز تعمیرات

2-      تشکیل پرونده

3-      اصل و کپی سند مالکیت

4-      کپی بنچاق

5-      کپی سند سرقفلی در صورت سر قفلی‌دار بودن متقاضی

6-      کپی شناسنامه یا کارت ملی مالک یا سر قفل‌دار

7-      جوابیه بیمه

8-      جوابیه آتش‌نشانی

9-       تکمیل فرم مجوز تعمیرات توسط کارشناس

10-  تائید توسط مسئول واحد فنی و مجوز سازمان میراث فرهنگی اگر ساختمان در محدوده فرسوده واقع شده باشد.

تمام مدارکی که در بالا ذکر شده است در صورت جزئی بودن تعمیرات خانه است و اگر تعمیرات به صورت کلی تر باشد علاوه بر مدارک بالا ، نیاز به مدارک ذیل می باشد:

11- فرم تعهد کارفرما

12- دریافت گواهی تعمیرات استحکام بنا

مدارک موردنیاز برای دریافت گواهی تعمیرات بازسازی

 

 

حال یک سری نکات کلیدی پیش از بازسازی را بیان می‌کنیم :

1-      بعد از دریافت گواهی تعمیرات بازسازی و مجوزهای لازم در ابتدا باید به دنبال تیمی متخصص و حرفه ای باشید تا بتوانند خانه شما را به بهترین نحو و بر اساس استانداردهای روز دنیا بازسازی کنند. 

2-      نکته ای دیگر که باید در نظر بگیرید این است که در هیچ صورت بدون قرارداد کتبی با شرکت موردنظر ، آن را شروع نکنید.

3-      نکته ای که باید در زمان عقد قرارداد بین اشخاص حقیقی و حقوقی در هنگام صحبت های بازسازی  رعایت کنید این است که قراردادتان یا موافقت نامه بازسازی را با شرکت موردنظر به خوبی بخوانید و به آن دقت کنید و به هیچ عنوان از آن سرسری رد نشوید. و اگر از محتویات این قرارداد اطلاعی ندارید بهتر است از مشاوری آگاه ، مشورت بگیرید.

4-      در قراردادنامه تمام موارد مورد نظر را درج کنید مانند میزان دستمزدی که در نهایت باید به شرکت پرداخت شود ، سهم پیمانکار از تهیه مصالح ساختمانی برای بازسازی ، مدت زمان اجرای پروژه ساختمانی ، روش انجام صحیح کار و ...

5-      توصیه دیگر که باید به آن توجه داشت این است با شرکتی همکاری کنید که شما تضمین کیفیتی خوب را به ما ارائه دهد.

6-      تا جایی که ممکن است هنگام خرید مصالح مورد نیاز، با پیمانکار خود همراه باشیت تا کیفیت مصالح و میزان آن را در نظر بگیرید.

 

 اگر شما تصمیم قطعی برای بازسازی خانه یا محل کار خود دارید باید توجه کنید که هزینه بازسازی رقم کمی نیست به خصوص که هزینه مصالح در این مدت افزایش چشم‌گیری یافته است. بنابراین در نظر گرفتن هزینه قبل از شروع کار ، کاری ضروری است.

شما می‌توانید در ابتدا با تهیه فهرستی از اقداماتی که باید انجام دهید ، شروع کنید.

 

 

اگر پروژه را به پیمانکار به‌صورت کنترات سپرده‌اید ، باید به توافق ابتدایی خود توجه داشته باشید؛ زیرا درج آن در ابتدای کار به صورت کتبی الزامی است . لازم به ذکر است که شما هزینه بازسازی را فقط نباید هزینه پیمانکار و هزینه مصالح در نظر بگیرید . علاوه بر این هزینه ها ، باید هزینه حمل‌ونقل مصالح، ابزارآلاتی که برای بازسازی مورد نیاز است ، دستمزد کارگران ساختمانی ، حق‌الزحمه پیمانکار (برای پروژه‌های بازسازی نسبت به حجم کار بین ۲۵ ۱۵ درصد هزینه‌های اجرایی به پیمانکار تعلق دارد)، بیمه، مالیات و ضریب بالا سری اضافه شود.

 

بنابراین اگر به دنبال بازسازی ساختمان خانه یا محل کار خود هستید، باید در ابتدا مجوز تعمیرات را از شهرداری دریافت کنید. البته برخی از فعالیت‌هایی که در بازسازی انجام می‌گیرد ‌مانند تخلیه چاه، رنگ‌آمیزی و کاغذدیواری خانه، تعمیرات حوض و یا استخر، نماکاری دیوارها و نیازی به دریافت مجوز شهرداری نخواهند داشت . و شما می‌توانید برای تعمیر و بازسازی این کارها که  به آن‌ها اشاره شد ،بدون مجوز اقدام کنید. حالا لازم است پس از برآورد هزینه ، به انتخاب شرکتی قابل اعتماد برای اجرای پروژه ساختمانی خود بپردازید .

 

تیم نوسازی و بازسازی منازل ما متشکل از بهترین طراح ها، نیروی مجرب و تکنسین توانمند ودارا بودن گواهینامه اجرایی از شرکت کناف ایران آمادگی خود را برای انجام کلیه امور در جهت ساختن محیطی زیبا تر برای شما ، خانواده و یا همکارانتان اعلام می‌دارد و محیطی زیباتر، دلباز تر را مطابق با سلیقه شما به شما هدیه می‌دهد