انتخاب کاغذ دیواری

Image

 

 

امروزه یکی از راه های ساده برای زیباسازی منازی اجرای کاغذ دیواری بر خانه ها می‌باشد. در دهه های قبل به علت متنوع نبودن رنگ ها و طرح های کاغذ دیواری ها استقبال چندانی نداشت .همچنین در دهه های گذشته کاغذ دیواری ها از جنس خوبی برخوردار نبودند اما در سال های اخیر به علت گوناگونی رنگ ها و طرح های زیبای کاغذ دیواری و همچنین کیفیت بالای آن‌ها اجرای کاغذ دیواری به یکی از اولین انتخاب ها بری پوشش دیوارهای منازل بدل شده. تا جایی که می‌توان گفت این پوشش تا حدودی جای رنگ کردن منازل را نیز گرفته است!

به علاوه نکته دیگری که باید از نقاط مثبت کاغذ دیواری در نظر گرفت ، نصب سریع و آسان آن است و کاغذ دیواری برخلاف رنگ کردن باعث کثیف شدن خانه و نیز پیچیدن بوی نامطبوع رنگ نمی‌شود.

یکی از راه هایی که باعث آسان شدن انتخاب کاغذ دیواری شما بین انواع مختلف آن می‌شود این است که قبل رفتن به خریداری آن ،طرح مورد نظر خود را به طور شفاف برای خود انتخاب کنید.

 


و حالا چند نکته برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب را بیان می‌کنیم:

1-      انتخاب رنگ کاغذ دیواری هماهنگ با دکوراسیون خانه

اولیت نکته ای که باید در نظر داشته باشید رنگ کاغذ دیواری‌تان است که باید هماهنگ با دکوراسیون‌تان انتخاب کنید. اگر رنگ آن مناسب و هماهنگ با وسایل خانه نباشد ، خانه را خسته کننده و همچنین شلوغ نشان می‌دهد و باعث آشفتگی در خانواده می‌شود.

2-      انتخاب کاغذ دیواری با کیفیت

در انتخاب کاغذ دیواری بهتر است توجه داشته باشید که نوع مرغوب آن و همچنین قابل شستشو باشد. امروزه بسیاری از کاغذ دیواری ها قابل شستشو هستند اما باید در نظر داشت که میزان استفاده از مواد پی‌وی‌سی و پارچه در کاغذ دیواری های متفاوت است و همین علت باعث تفاوت هایی می‌شود که کاغذ دیواری را به دو نوع درجه یک و درجه دو تفسیم می‌کند.

اگر کاغذ دیواری شما قابل شستشو باشد شما در صورت ایجاد کثیفی‌ها و لک بر کاغذ دیواری لازم نیست نگران باشید . چون این مشکل به علت انتخاب صحیح در هنگام خریداری برطرف خواهد شد . کاغذ دیواری هایی با پوشش وینیل می‌تواند از بهترین گزینه برای شما باشد . این نوع کاغذ دیواری در هردو قسمت زیرین و بیرونی از لایه های وینیل تشکیل شده و این لایه های وینیل علاوه بر قابلیت ضد آب کردن کاغذ دیواری ، کیفیت بسیار بالایی را در اختیار شما قرار می‌دهد. میزان هزینه کاغذ دیواری های وینیل کمی با کاغذ دیواری‌های دیگر متفاوت است اما شما دوام بیشتری را با آن تجربه خواهید کرد .  شما می‌توانید از تیم متخصص نوسازی و بازسازی منازل برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب کمک بگیرید.

 

3-      انتخاب کاغذ دیواری هایی با طرح ساده

اگر شما فردی تنوع طلب هستید و در مدت زمان کوتاهی از وسایل خود خسته می‌شوید بهترین راه این است که در انتخاب کاغذ دیواری های خود به ساده بودن طرح آن و یا ملایم بودن رنگ آن توجه کنید. برای مثال کاغذ دیواری هایی که هیچ طرحی ندارند و ساده هستند با هر نوع رنگ دکوراسیون و چیدمانی هماهنگ می‌شوند. استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار نوعی ذائقه و روحیه خاص را در بر می‌گیرد زیرا هماهنگ کردن وسایل با این نوع کاغذ دیواری ها سخت است و به مرور زمان باعث دلزدگی می‌شود.


4-      انتخاب کاغذ دیواری متناسب با کف‌پوش

یکی از نکات بسیار مهم برای انتخاب کاغذ دیواری هماهنگی آن با کفپوش خانه می‌باشد. بنابراین توصیه می‌شود از کاغذ دیواری ها گلدار یا دارای طرح های شلوغ برای کفپوش های خانه هایی استفاده کنید که ساده هستند . همچنین بهتر است برای خانه هایی با کف‌پوش های طرح‌دار از کاغذ دیواری های ساده استفاده شود.
 

 

5-      توجه به متراژ اتاق خواب

اگر شما از اتاق خوابی با متراژ بالا برخوردار نیستید بهتر است در انتخاب کاغذ دیواری شلوغ صرف نظر کنید. برای اتاق خواب های با متراژاینن استفاده از طرح های خلوت و ساده با رنگ های ملایم توصیه می‌شود تا اتاق خوابتان را بزرگ‌تر نشان دهد.  اگر شما مستر اتاق خواب دارید بهتر است از کاغذ دیواری‌های سلطنتی با طرح‌های تقریبا شلوغ استفاده کنید.

 

نکته : کاغذ دیواری های گل‌دار خانه را کوچکتر نشان می‌دهند.

نکته :اگر اتاق خواب شما شومینه دارد بهتر است از کاغذ دیواری های بسیار روشن استفاده نکنید . شومینه باعث کثیف شدن کاغذ دیواری های روشن می‌شود.

نکته : از کاغذ دیواری هایی بارنگ جیغ مانند قرمز برای اتاق خواب استفاده نکنید.

کاغذ دیواری ها تنوع بسیاری دارند که همین موضوع، خرید یک کاغذ دیواری مناسب برای منزل شما را می تواند سخت کند. بهتر است برای پخش و اجرای کاغذ دیواریاز مشاورین با تجربه ما در زمینه دکوراسیون داخلی و نوسازی منزل استفاده کنید چرا که متخصصان ما طی سالها تجربه می‌توانند بهترین دیزاین منزل را برای شما به ارمغان آورند و منزل ایده آل و رویایی را به شما هدیه دهند