نقاشی ساختمان

Image

 

بیشترین بخشی که فضای زیادی را در خانه شما اشغال میکند دیوار خانه و سقف است! و نقاشی ساختمان  در بازسازی ساختمان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که برای دیزاین خانه و بهتر دیده شدن چیدمان منزل ، لوازم خانگی گران قیمت نیاز است تا به خوبی انجام شود. دیوار‌ها سطح دید بسیار بالایی را در نمیای خانه دارند و انتخاب درست رنگ باعث جلوه بیشتر خانه می‌شود.

 

نقاشی ساختمان به دو دسته رنگ داخلی ساختمان و رنگ خارجی تقسیم می‌شود که تفاوت چندانی ندارند فقط در نوع انتخاب رنگ بهتر است در انتخاب رنگ فضای خارجی از  رنگ های مقاوم تر استفاده شود.

 

نقاشی ساختمان مراحلی دارد که لازم است از آن‌ها اطلاع داشته باشید:

در ابتدا باید تمام سطح را تمیز کرده و سپس یک از مهم‌ترین مرحله‌های نقاشی ساختمان یعنی اجرای روغن الیف انجام می‌شود.

رنگ کردن دیوارهای گچی و رنگ نخورده با دیوارهای رنگ شده متفاوت دارد. در ساختمان‌های نوساز نمی‌توان رنگ را به طور مستقیم بر دیوار گچی به کار برد و ابتدا می بایست دیوارهای گچی با استفاده از روغن الیف ، روغن کاری شود.

مرحله بعدی یعنی مرحله سوم نقاشی ساختمان بتونه کاری است. بتونه کاری نیز یکی از کارهای اصولی است که قبل از رنگ آمیزی انجام می شود. این کار نیاز به مهارت و تخصص نقاش دارد که با انتخاب شرکت نوسازی دیگر نگران آن نخواهید بود. باید در نظر داشت بتونه کاری به تنهایی برای زیرسازی رنگ کافی نیست. حتما باید روغن کاری نیز انجام شود.

پس از ان سمباده زنی باید انجام شود.در این مرحله، زمان اجرای آستر اولیه فرا می‌رسد که باید پس از ان دیوار را لکه گیری کرد .

در مرحله هفتم باید سمباده کاری مجدد را انجام تا بتوان آستر دوم را بر دیوار پیاده کرد و پس از آن نوبت آستر سوم می‌باشد.

و در نهایت نوبت به رنگ رویه می‌رسد و نقاشی ساختمان شما به اتمام می‌رسد.

 

روغن کاری با استفاده از روغن الیف با ایجاد حالت چسبندگی بین رنگ و دیوار گچی، موجب پوشش دیوار و رنگ پذیری بهتر دیوار می‌شود. بدون روغن‌کاری، خورندگی بین رنگ نهایی و دیوار زیاد می‌شود و در انتها رنگ از کیفیت خوبی برخوردار نخواهد شد و هزینه رنگ آمیزی ساختمان نیز به شدت افزایش می‌یابد.

 

از انواع رنگ‌ها می‌توان به مولتی کالر ، پتینه کاری ، نقاشی ساختمان با کنتیکس ، نقاشی ساختمان با رنگ های بروز اکرولیک ، رنگ بلکا ،رنگ آستر و ... می‌باشد.انتخاب رنگ مناسب را می‌توان اولین مرحله برای نقاشی ساختمان نام برد. که ما در تلاشیم تا تاثیر رنگ هارا برای شما عزیزان توضیح دهیم تا به تاثیر آن پی ببرید.

 گاهی اوقات اشخاص برای نقاشی ساختمان شان از سلیقه‌های شخصی یا مدهای روز استفاده می‌کنند در حالی که رنگ‌ها اگر از روی آگاهی نباشد، فرد را در دراز‌ مدت با مشکلاتی ناخوداگاه مواجه خواهد شد

 

 

تاریخچه نقاشی ساختمان در ایران

نخستین کارخانه رنگ‌سازی ایران در سال 1318، به نام رنگ‌سازي ايران اقدام به توليد و عرضه رنگ روغني كارخانه‌اي نمود و پس از آن شركتهاي رنگ سرو و رنگ شمس فعاليت رنگ‌سازي خود را آغاز نمودند.این اقدام باعث شد به علت کمتر شدن قیمت در کشور و استفاده متداول‌تر آن در خانه های ایرانی ، نقاشی ساختمان بیشتر انجام شود.

 

رنگ پلاستيك بر پايه پلي وينيل استات برای مصارف ساختماني نيز براي اولين بار در سال 1338 توسط شركت پلاسكار توليد و عرضه شد و پس از آن شركتهاي هاويلوكس، رنگين، ديروپ، سوپر رنگ به تدريج، رنگ پلاستيك خود را به بازار عرضه نمودند. در واقع مي توان گفت كه در سال 1344 صنعت رنگس‌ازي در ايران شكل تازه ای يافت و شرکت های بسیاری فعاليت خود را آغاز نمودند.

رنگ‌های گرم مثل نارنجی یا زرد، دمای اتاق را بالا می برند پس بهتر است در ساختمان هایی که رو به شمال ساخته شده اند استفاده شود.از آنجایی که رنگ های گرم نشان دهنده جنبش و فعالیت هستند پس برای استفاده در اتاق خواب که برای استراحت و ارامش می‌باشد گزینه مناسبی نیست. همچنین رنگ هایی مانند رن قرمز علاوه بر شور و نشاط، احساس خشم و عصبانیت را تحریک میکند پس گزینه بسیار نامناسبی برای اتاق کودک می‌باشد.

 رنگ های روشن مانند سبز و آبی روشن  شاد و پرانرژی هستند و حالتی دوستانه و صمیمی را القا می‌کنند، بنابراین بهتر است در اتاق هایی مانند غذاخوری و آشپزخانه، که معمولاً برای دور هم بودن و صحبت استفاده می شوند، به کار بروند. همچنین رنگ سبز می‌تواند استرس را کاهش دهد.

رنگ های سرد مانند آبی بسیار روشن و آبی یخی، آرامش بخش هستند و مخصوصا برای اتاق خواب مناسبند. اگر در اتاق خوابتان رنگ های سرد به کار رفته باشد، شب ها با آرامش به خواب می روید وصبح ها با انرژی از خواب بیدار می‌شوید.

البته رنگ های ابی تیره میتواند به افراد در زمان برقراری ارتباط لطمه می زند، به همین دلیل بهتر است در اتاق نشیمن یا غذاخوری استفاده نشودهمچنین آبی مناسب ترین رنگ برای دفاتر کار است زیرا آبی باعث بیشترین بازده کاری را می‌شود.

و رنگ هایی خنثی مانند خاکستری باعث کم شدن اشتها می‌شود ، ، بنابراین آن را در اتاق غذاخوری یا آشپزخانه به کار نبرید !

اهمیت دیزاین فضا و دکوراسیون محیط و منازل و حتی امروزه محل کار بسیار مورد توجه واقع شده و اگر شما نیز قصد دارید تا محل کار و یا منزلتان را به شیک ترین نحو نشان دهید و به زیباسازی آن بپردازید ، تیم متخصص نوسازی و بازسازی منازل با ارائه خدمات نقاشی ساختمان با ارائه رنگ های متنوعی که در نقاشی ساختمان به کار می‌روند، تلاش در جلب نظر همه شما عزیزان دارد.