پخش و اجرای لمینت

Image

 

پخش و اجرای لمنیت من جمله خدمات ما برای بازسازی ساختمان شماست. قطعا پوشش کف یکی از اصلی ترین المان‌ها برای تغییر فضای داخلی ساختمان است. پوشش کف می‌تواند هماهنگی خاصی با مبلمان و نورپردازی خانه داشته باشد و سبب جذابین و زیبایی محل کار یا زندگی شود.  لمینت، یک تکنولوژی پیشرفته در صنعت کفپوش محسوب می‌شود که حاصل اتصال چند لایه از مواد مختلف روی یک صفحه است. لایه هسته یا مرکز تخته لمینت، مغز این لمینتها معمولا در کارخانه از "ملامین صمغ" (جهت بهتر چسبیدن مواد بهم) و نوعی فیبر چوب (معمولاً از جنس فیبر بسیار متراکم و گاهی فیبر با تراکم متوسط) است. منتها تنها هسته اصلی لمینت سبب دوام آن نیست و استحکام لایه‌های زیرین هم نقش زیادی بر استحکام آن دارند. چوب، سنگ و سرامیک از محبوب‌ترین انواع لمینت بشمار می‌روند.

پارکت لمینت‌های جدید غالبا بدون نیاز به چسب تولید می‌شوند. در این روش نصب کفپوش لمینت اصطلاحا در هم قفل (کلیک) و فیکس می‌شوند و دیگر نیازی به استفاده از هیچگونه ماده یا ابزار (مثل چسب، میخ، پیچ و...) نیست. ظرافت نصب این پارکت‌ها بسیار بالاست و در نصب آنها باید دقت کرد چرا که اگر کلیک آنها با مشکل مواجه شود، نصب کفپوش لمینت به خوبی انجام نشده و بعد از مدت کوتاهی به صدا خواهد افتاد. پارکت لمینت‌های از این نوع، به علت آسانی و سرعت بالای نصب، در بازار فروش زیادی را به خود اختصاص داده است. در مقابل برای نصب پارکت لمینت چسبی باید از چسب استفاده شود. استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت، استحکام زیادی به آن می‌بخشد. اما نصب آن زمان بیشتری نیاز دارد. نوعی دیگر از کفپوش ها دارای برچسب هستند و برای نصبشان دیگر نیازی به استفاده از چسب جداگانه نیست. تنها کاری که باید برای نصب انجام شود، کندن لایه محافظ چسب و چسباندن کفپوش است. البته در بعضی برندها، فعال شدن چسب نیازمند وجود رطوبت است. بنابراین توصیه می‌شود پیش از خرید، حتما از نحوه نصب پارکت لمینت مورد نظر اطلاع پیدا کنید و با متخصص این زمینه مشورت کنید.

برای کمتر شدن جذب رطوبت در کف خانه و همچنین کاهش صدا و افزایش دوام لمینت هم می‌توان بین این لایه و کف زمین، یک لایه فوم و یا مواد مشابه بکار برد.  یکی از مهمترین مؤلفه‌هایی که در انتخاب پارکت لمینت باید در نظر گرفته شود، درجه‌ی مقاومت سایشی یا درجه‌ی AC است که یکی از مهم ترین شاخصه های درجه بندی در مفپوش لمینیت به شمار می آید. لمینت‌ها بر اساس مقاومت سایشی خود به ۵ دسته‌ی تقسیم می‌شوند. هرچه درجه‌ی AC لمینت بالاتر باشد، مقاومت آن در مقابل سایش و خراشیدگی افزایش می‌یابد ،کیفیت بهتری دارد و نیز قیمت آن افزایش می‌یابد.

  AC1   و AC2 از درجه‌های ابتدایی مقاومت سایشی می‌باشند که لمینیت‌های ساخته شده با این فناوری قدیمی و منسوخ‌شده اند و محصولات دیگر با این درجه کیفی تولید نمی‌شوند.

 AC3 این درجه رایج‌ترین درجه مقاومت سایشی است که اکثرا استفاده شده و برای استفاده‌های عمومی مانند اتاق‌های پرتردد، اتاق‌های هتل و حتی برای استفاده از مکان‌های تجاری کم تردد مانند دفاتر کاری نیز به کار می‌رود.

AC4  این درجه برای مکان‌های تجاری و پرتردد مانند مغازه‌ها، دفتر‌ها، کافه‌ها و بوتیک‌ها ساخته‌شده و بسیار مقاوم است.

AC5   آخرین درجه‌ی مقاومت سایشی پارکت لمینت است که برای شلوغ‌ترین مکان‌های تجاری مانند فروشگاه‌های بزرگ و ساختمان‌های بزرگ استفاده می‌شود.

تیم نوسازی و بازسازی منازل ما با سالها تجربه در این زمینه در زمره بهترین ها برای پخش و اجرای لمینت است و قادر است خدمات مرتبط با پخش و نصب لمینت را با برترین کیفیت مطابق با علاقه و خواسته شما با زیبایی هرچه تمام تر ارائه دهد. با پیاده سازی لمینت های مدرن و شیک در کنار سقف کادب کناف منزل یا محیط کار خود را دلپذیر و زیبا کرده و از گذراندن وقت در آن محیط لذت برده و آرامش را به خود، خانواده و همکارانتان هدیه دهید.