آینه کاری

Image


آینه‌کاری
 نوعی تزیین داخلی ساختمان است که از کنار هم قرار گرفتن قطعه های مختلف آینه در ابعاد کوچک با اشکال هندسی متفاوت حاصل می‌شود. ابتدا آینه‌کاری تنها در کاخ‌ها و بناهای سلطنتی انجام می‌شد اما
درگذر زمان فراگیر شد و اکنون به منازل شخصی هم جا باز کرده است. آینه ابزاری تک کاربردی نیست و می‌تواناز آن برای تزیین محیط و دیوارها استفاده کرد. معمولا این قطعات کوچک آینه به شکل گل و بته‌های مختلف و همین
طور اشکال هندسی کنار هم قرار می‌گیرند و جلوه خاصی به محیط می‌بخشند..آینه کاری معمولا روی دیوار یا روی سقف انجام می‌گیرد و سبب روشن تر شدن فضا و بزرگ جلوه دادن آن می‌شود. درخشش نور و بازتاب آن حکم دو برابر شدن نور محیط را دارد. نور به آینه ها برخورد و مجدد از آنها منعکس می‌شود و به نظر می‌رسد محیط فضا هم بزرگتر باشد.
می توان گفت مهمترین خصوصیت آینه در فضای داخلی بزرگ و روشن کردن فضا است . درخشش نور و بازتابی که از آینه به فضا دارد، باعث می شود روشنایی خانه بیشتر شود و در عین حال به دلیل انعکاسی که از محیط اطراف خواهد داشت، باعث می شود فضای منزل شما بزرگتر به نظر آید .

مواد اولیه برای اجرا آینه‌کاری ،  آینه ، چسب ، سریش ، گچ نرم ، قلم طراحی است. با ابزارهایی چون قلم طراحی ، خط کش چوبی،میز برای زیر دست ، الماس آینه ، کاردک میتوان انواع مدل های آینه کاری چون آینه‌کاری اسلامی ، آینه‌کاری جور چین ، آینه‌کاری لوزی ، آینه‌کاری مدرن ، آینه‌کاری کلاسیک ، آینه‌کاری گل و بوته ، آینه‌کاری هندسی ، آینه‌کاری آنتیک ، آینه‌کاری حجمی ، آینه‌کاری کهنه‌کاری را پیاده سازی کرد.

  تیم نوسازی و بازسازی منازل ما برای آینه کاری طرح هایی چون جورچین ( مربع و مستطیل نامنظم) ، لوزی ، مربع قطری ، دایره ای ، ذوزنقه ، 5 ضلعی ، زنبوری ، آجری،شکل های هندسی و ... را با جلوه‌های زیبا پیاده سازی می‌کند و منزل یا محیط کار دلپذیر و رویایی را به شما هدیه می‌دهد. پس از آن محیط کار یا منزل شما بسیار روشن، درخشان و زیبا خواهد بود که با نصف کردن میزان روشنایی منزل خود هم کاهش نور را حس نخواهید کرد.