پخش و اجرای کاغذ دیواری

Image


ر
نگ آمیزی دیوار می تواند سبب ایجاد تغییری اساسی در منزل شما گردد اما نکته ای که در رنگ کردن دیوارها وجود دارد این است که نمی تواند آن گونه که باید جذابیت را به دیوارها هدیه دهد چرا که با رنگ آمیزی، تنها می توان دیوار ها را به یک رنگ درآورد.  اگر فردی مدرن و پیرو مد باشید و از هیجان در منزل خود استقبال کنید، استفاده از طرح ها و نقش های خاص برای دیوار خانه شما می تواند یک قدم ماجراجویانه باشد! برای ایجاد این نوع از هیجان، شما نیاز به استفاده از کاغذ دیواری ها دارید چرا که این روزها برای کاغذ دیواری ها طرح ها و رنگ های بسیاری در نظر گرفته شده است که می تواند منزل شما را از حالت بی روحی در بیاورد . برای استفاده از کاغذ دیواری ها، روش های متفاوتی وجود دارد. به طور مثال شما می توانید برای تمام فضای خانه خود، از یک نوع کاغذ دیواری بهره بگیرید و یا بر روی هر دیوار از مدل های متفاوت کاغذ دیواری اما متناسب با یکدیگر استفاده کنید. دقت کنید که وجود تناسب بین کاغذ دیواری های مختلف در اصول دکوراسیون، حائز اهمیت بسیاری است. یکی دیگر از روش های نصب کاغذ دیواری این است که نیمه پایینی دیوار، کاغذ دیواری نصب شود و برای نیمه فوقانی از رنگی متناسب و هماهنگ با طرح کاغذ دیواری استفاده کنیم که البته بالعکس این مدل نیز قابل اجراست. این روش می تواند سبب ایجاد طراحی خاص و جالبی برای دیوار های منزل شما گردد.

این روزها کاغذ دیواری ها در مدل های قابل شستشو و با کیفیت عرضه می گردند که قیمت های انتخابی برای آن ها، در برخی موارد از رنگ آمیزی دیوار ها کمتر است! برای کاغذ دیواری ها، در سبک های مختلف، کاتالوگ های متفاوتی وجود دارد که بیشتر آنها در سبک های مدرن، کلاسیک و اتاق خوابی هستند و شما تنها باید از روی آن، با توجه به محیط رویایی خود، یکی را برگزینید. یکی از کاربرد های کاغذ دیواری، پوشاندن عیب های خانه شماست چرا که به طور مثال ممکن است در حین ساخت خانه ، برخی از قسمت‌های دیوار دچار آسیب شده باشد که به این ترتیب استفاده از کاغذ دیواری ها این مشکلات را بر طرف می کند و سبب ایجاد جلوه خاص در منزل شما می گردد . استفاده از کاغذ دیواری ها سبب می گردد تا دیوارهای شما خیلی سریع تر و آسان تر از دیوارهای رنگ شده تمیز شوند. البته دقت کنید که نوع کاغذ دیواری هم در این موضوع بی تاثیر نیست لذا با توجه به این موضوع شما می توانید از کاغذ دیواری ها برای فضاهایی که دیوارهای آن نیاز تمیز کردن پشت سر هم دارند، استفاده کنید. از جمله این فضاها می‌توان به آشپزخانه و یا اتاق کودک اشاره کرد .

البته غیر از کاغذ دیواری و یا رنگ آمیزی دیوار پوشش های متفاوتی برای دیوارهای منازل و مکان های عمومی به وجود آمده است که هیچ کدام از آنها به اندازه کاغذ دیواری پرکاربرد نیستند . در ابتدا در سالن ها و محیط های کار استفاده از کاغذ دیواری متداول تر بود اما این روزها استفاده از کاغذ دیواری ها در منزل نیز دیده می شود و همین موضوع سبب جذاب تر شدن خانه ها شده است . برای خرید کاغذ دیواری بهتر است به رنگ وسایل منزل خود دقت کنید چرا که انتخاب یک کاغذ دیواری متناسب با رنگ وسایل منزل شما می تواند جذابیت و زیبایی منزل را چند برابر کند. استفاده از کاغذ دیواری ها سبب میگردد تا دیوارهای شما خیلی سریع تر و آسان تر از دیوارهای رنگ شده تمیز شوند. البته دقت کنید که نوع کاغذ دیواری هم در این موضوع بی تاثیر نیست لذا با توجه به این موضوع شما می توانید از کاغذ دیواری ها برای فضاهایی که دیوارهای آن نیاز تمیز کردن پشت سر هم دارند، استفاده کنید. از جمله این فضاها می‌توان به آشپزخانه و یا اتاق کودک اشاره کرد .

کاغذ دیواری‌ها انواع متفاوتی دارند که از نمونه آنها می‌توان کاغذی پی وی سی با روکش وینیل، نانو، بافت دار، کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری الیاف طبیعی را نام برد . کاغذ دیواری کاغذی قدمت طولانی‌ تری در مقایسه با دیگر کاغذ دیواری ها دارد که در تولید آن از نوعی کاغذ مخصوص تولید می‌شود که اون رو دوام آن چندان بالا نیست و تنها می‌تواند برای یک یا دو سال دوام می آورد و امکان شست و شوی این نوع از دیوارها وجود ندارد . کاغذ دیواری های کاغذی در مقابل اشیای تیز نیز مقاومتی از خود نشان نمی‌دهند و سریعاً پاره می شوند لذا اگر دنبال یک نوع کاغذ دیواری با دوام بالا هستید، نصب کاغذ دیواری pvc با روکش وینیل به شما پیشنهاد می شود.یکی از جدیدترین نمونه های کاغذ دیواری ،کاغذ دیواری سه بعدی به شمار می رود که مانند کاغذ دیواری نانو به تازگی وارد بازار شده است و از زیبایی بی نظیری برخوردار است .

کاغذ دیواری های سه بعدی از طرح های سه بعدی بهره می‌برند که همین موضوع تفاوت این نوع از کاغذ دیواری ها با نمونه های دیگر را فراهم کرده است. اگر بخواهیم در خصوص کیفیت کاغذ دیواری های سه بعدی صحبت کنیم، باید بگوییم، که این نوع از کاغذ دیواری ها هیچ تفاوتی با دیگر نمونه ها ندارند و تنها تفاوت آن به استفاده از اشکال سه بعدی ختم می گردد. یکی از انواع کاغذ دیواری که در بازار بسیارکمیاب است، کاغذ دیواری الیاف طبیعی است که در ساخت این نوع از کاغذ دیواری از الیاف طبیعی نوعی چوب فنلاندی استفاده می شود . کاغذ دیواری الیاف طبیعی به مانند دیگر کاغذ دیواری ها تمامی ویژگی های قابلیت شستشو، ضد حساسیت و سازگار با طبیعت را داراست و تفاوت آن استفاده از الیاف طبیعی است. این الیاف طبیعی، زیبایی کاغذ دیواری را دو چندان کرده اند چرا که با دقت در آن ها می توانید چوب و برگ های بسیار کوچک طبیعی را ببینید.

کاغذ دیواری ها تنوع بسیاری دارند که همین موضوع، خرید یک کاغذ دیواری مناسب برای منزل شما را می تواند سخت کند. بهتر است برای پخش و اجرای کاغذ دیواری از مشاورین با تجربه ما در زمینه دکوراسیون داخلی و نوسازی منزل استفاده کنید چرا که متخصصان ما طی سالها تجربه می‌توانند بهترین دیزاین منزل را برای شما به ارمغان آورند و منزل ایده آل و رویایی را به شما هدیه دهند.